A Spor spikeri Setenay Cankat kimdir?

A Spor kanalında spikerlik yapan Setenay Cankat son zamanlarda televizyonların sevilen isimlerinden biri oldu. Özellikle futbol izleyicilerin çok sevdiği ve beğendiği Setenay Cankat’ın hayatı merak ediliyor. Peki, kimdir Setenay Cankat?

A Spor spikeri Setenay Cankat kimdir? 01

Setenay Cankat spor muhabiri olarak A Spor kanalında ekranlara geliyor. Spor ve futbol programlarını sunan kadın spikerler ekolünden gelen Cankat kendi kitlesini oluşturdu. Uzun süre ekranlarda göreceğimiz Setenay Cankat kimdir?

A Spor spikeri Setenay Cankat kimdir? 06

Setenay Cankat 31 Mayıs 1988’de İzmir’de doğdu. Selanikli ve Çerkez bir aileden gelen Setenay’ın ismi baba tarafından gelmektedir. Çerkezlerde prenses, bilgeliğin güzelliğin kültürün temsilcisi kadın anlamına gelen bir anlamı vardır.

ÜYE OLAN HERKESE ŞARTSIZ 10 TL
(Üye olduktan sonra canlı yardımdan istenecek)

Çocukluk yıllarını İzmir’de geçiren Setanay Cankat lise yıllarında ailesi ile İstanbul’a yerleşir. Üniversiteyi Beykent Üniversitesi’nde Sinema Tv bölümünde okuyan Setenay Cankat, üniversiteyi başarı belgesi ile tamamladı.

A Spor spikeri Setenay Cankat kimdir? 05

İş hayatına stajyer olarak Atv Haber’de başladı. Atv Haber’de muhabirlik yapan Cankat 2 yıl bu görevde çalıştıktan sonra Vahide Gördüm/Altan Gördüm tarafından kurulan Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde, Sahne Sanatları Ve Oyunculuğu Bölümünde eğitim gördü.

A Spor spikeri Setenay Cankat kimdir? 04

2011 yılında A Haber’de çalışmaya başladı. 2013 yılından itibaren spikerlik yapmaya başladı. A Haber’de gece haberleri sunan Setenay Cankat hafta sonu da 06:00/12:00 arası Ajans programını sundu.

Setenay Cankat 2016 yılından itibaren A Spor’da spikerlik yapmaktadır.

A Spor spikeri Setenay Cankat kimdir? 08

 

Kategori: Haberler

Etiketler:

RSSYorumlar (0)

Trackback URL

Yoruma Kapalı